O NÁS


Sedavé zaměstnání, stovky hodin strávených za počítačem a nakonec i bolesti zad nás dovedly k tomu, že jsme se začali zajímat o správnou ergonomii práce a pracovního prostředí. Po nastudování mnoha zahraničních zdrojů jsme zjistili, že problém dlouhodobého sezení netrápí jen nás, ale jedná se o čím dál více diskutované téma, zatím především v zahraničí.

Mnoho studií již prokázalo existenci tzv. Sitting disease, neboli nemoci z dlouhodobého sezení. Rozhodli jsme se v této oblasti vzdělávat dál nejem sebe, ale i ostatní z vás, které tato problematika zajímá. To byl také důvod založení portálu Ergio.cz, kde pravidelně přispíváme články a zajímavými fakty o ergonomii pracoviště, sedavém způsobu života, který většina z nás v této době žije, a možnými řešeními pro ergonomickou kancelář. 

Mimo vzdělávací část portálu Ergio u nás najdete i eshop. Spojili jsme se s předním americkým výrobcem ergonomických řešení, firmou Ergotron, a významným českým výrobcem výškově nastavitelných stolů Hobis. Sami jsme si tato řešení pro sedavou práci u PC vyzkoušeli a rádi bychom možnost jejich využití zprostředkovali i vám.

Doufáme, že se portál Ergio bude dále rozrůstat o nadšence zdravého pracovního stylu a společně dokážeme i v Česku zvýšit povědomí o důležitosti pracovní ergonomie pro naše zdraví.

Příjemnou práci a hodně zdraví,
přeje za celý tým Ergio,

Olga Mecerová

 

Ing. Olga Mecerová

zakladatel Ergio.cz

Ergonomii práce jsem začala brát vážně až v okamžiku, kdy jsem přestala docházet do kanceláře a začala pracovat z domu. Množství pohybu se výrazně omezilo a dlouhé sezení se podepsalo na bolesti zad, navzdory pravidelnému cvičení dvakrát týdně ve fitcentru. Nyní už nějakou dobu pravidelně střídám sezení a stání u počítače a nemůžu si to vynachválit. Začátky byly těžké, ale dnes už si to jinak ani nedokážu představit. Mám více energie během celého dne, záda mě nebolí a večer ulehám nejen psychicky, ale i příjemně fyzicky unavená.

Jak mě můžete zkontaktovat?

V této chvíli nejsem dostupná. Děkuji za pochopení.

 

Ing. Marian Bielik

zakladatel Ergio.cz

Když jsem začal pracovat, celé dny jsem sedával za počítačem jak v práci, tak doma. Měl jsem z toho špatný pocit a taky bolesti. Nevěděl jsem, že se dá pracovat i jinak. Podobně jako Olga, když jsem začal pracovat z domu, rozhodl jsem se to změnit.  Inspirací pro mě byly články na internetu, kde jsem se dozvěděl o práci ve stoje. Na stůl jsem si naskládal krabice od bot a zkoušel jsem stát :) Teď mám mnohem lepší pocit po celodenní práci. Nestojím však nonstop, více mi vyhovuje střídání práce ve stoje a v sedě.

Jak mě můžete zkontaktovat?

V této chvíli nejsem dostupný. Děkuji za pochopení.